
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas, povodom Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe i nezakonite trgovine drogama, da su u prvih pet meseci ove godine vozači pod dejstvom droga izazvali 70 saobraćajnih nezgoda.
U tim nezgodama su tri osobe poginule, a 27 je teško povređeno, objavljeno je na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova.
Saobraćajna policija je u tom periodu iz saobraćaja isključila 1.083 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom droga, što je čak 50 odsto više nego u istom periodu prošle godine.